بیانیه ١٢ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل در آستانه فرارسیدن ١٢ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه ای یوم الله ١٢ فروردین را گرامی داشت.

بیانیه ١٢ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل، متن بیانیه ١٢ فروردین به شرح زیر صادر گردید:

نهال مقدس انقلاب اسلامي كه درسال 1357 با اهدای خون هزاران جوان آزادیخواه ايران و به رهبری حضرت امام راحل(ره) به ثمر نشسته بود عاقبت پس از گذشت 50 روز از پیروزی غرورآفرین خود یعنی در 12 فروردین سال 1358 زمینه ساز یک همه پرسی تاریخی را فراهم ساخت و ملت قهرمان ایران اسلامی با رای 98/2 درصدی به حکومت " جمهوری اسلامی " جهانیان را در بهت و حیرت فرو برد و اولین مشارکت جدی با حضور حداکثری در طول تاریخ جهان در تعیین سرنوشت ملت را به نام خود ثبت کرد. در 12 فروردين ماه سال1358  بساط حكومت 2500 ساله ستم شاهی از سرزمين ایران اسلامی برچیده شد و نظامي مبتنی بر مدل حکومتی اسلامی که در راس آن ولی فقیه عادل قرار گرفته بود شكل گرفت كه تداعی گر احیای اسلام ناب محمدی(ص) در سراسر گیتی بود و پس از سپری شدن سالیان انتظار، کشور از یوغ استکبار و استعمارگران  رهایی یافت و شعار شیرین و زیبای  " استقلال ، آزادي، جمهوري اسلامي" تحقق یافت. دوازدهم فروردين از اهميت خاصی  در تاريخ انقلاب اسلامي برخوردار است كه حضرت امام(ره) از آن به عنوان "عيد بزرگ ملي، مذهبي مردم ايران و "روز نخستين حكومت الله " نام برده اند.

شـوراي هـماهـنگي تبليـغات اسـلامي استـان اردبیل  ضمن تبريك سال 1398 كه به سال" رونق تولید " نامگذاري شد، و با گراميداشت يوم‏الله 12 فروردين سالروز تثبيت نظام مقدس جمهوري اسلامي و عرض تسلیت شهادت حضرت امام موسی کاظم(ع) آرزوی سلامتی و توفیق الهی برای ملت سرافراز ایران اسلامی به ویژه مردم شریف و نجیب استان اردبیل همگان را برای تحقق آرمانهای والای انقلاب اسلامی و پیروی از منویات مقام معظم رهبری دعوت می نماید.


خروج