1399/04/28

امام جمعه مشگین‌شهر: مردم دغدغه گرانی دارند

امام جمعه مشگین‌شهر گفت: اصلی‌ترین و مهم‌ترین مساله کشور گرانی ، تورم و تنگدستی مردم می‌باشد.

امام جمعه مشگین‌شهر: مردم دغدغه گرانی دارند

حجت‌الاسلام رضا باوقار در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مشگین‌شهر با بیان فرازهایی از فرمایشات و توصیه‌های مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس از آنان خواست فرمایشات رهبر انقلاب را نقشه راه قرار داده و در حل مشکلات معیشتی مردم بکوشند.  

وی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت خواست با مهارم تورم و گرانی زمینه اشتغال ازدواج جوانان را فراهم کنند.

او همچنین با تبیین و تشریح فلسفه پرداخت زکات در دین اسلام گفت: زکات عامل فقرزدایی، گسترش دین و تقویت دینداری و موجب شکوفایی اقتصاد جامعه است. 

وی با بیان اینکه تنها متولی اصلی دریافت زکات کمیته امداد امام خمینی می‌باشد، از کشاورزان خواست با پرداخت بموقع زکات به کمک محرومان جامعه بشتابند.

امام جمعه مشگین‌شهر با اشاره به همه‌گیری ویروس کرونا اهالی را به رعایت موارد بهداشتی از جمله زدن ماسک سفارش کرد و از استمرار رزمایش مواسات و همدلی در این شهرستان خبر داد.

حجت‌الاسلام باوقار قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین را نشانه تعامل ایران با کشورهای خارجی و ترس آمریکا و ایادی داخلی و خارجی آن را در به سرانجام رسیدن این توافق و خروج ایران از انزوای اقتصادی و سیاسی دانست.

وی از تلاش شبانه‌روزی فرماندار و اعضای ستاد مدیریت بحران این شهرستان در جریان سیل اخیر قدردانی کرد و از شرکت منطقه‌ای آب استان خواست با تقویت زیرساخت‌های لازم از جمله اجرای طرح آبرسانی از سد احمد بیگلو از تکرار حادثه قطعی آب جلوگیری کنند.

 خطیب جمعه مشگین‌شهر از نبود انسولین در این شهرستان گلایه کرد و خواستار توجه بیشتر مسوولان به این موضوع شد.


خروج