ویروس کرونا، عجز و ناتوانی کشورهای مستبد را رخ جهانیان کشاند

امام جمعه خلخال گفت:ویروس کرونا و همه‌گیری آن باعث شد تا قدرت‌های پوشالی همچون آمریکا و اروپا که از قدرت خداوند غافل بودند در مقابل کرونا ویروس به زانو دربیایند و با تمامی فناوری‌ها و پیشرفتی که ادعا داشتند نتوانستند هیچ اقدام مثبی برای ملت خود انجام دهند.

ویروس کرونا، عجز و ناتوانی کشورهای مستبد را رخ جهانیان کشاند

حجت الاسلام کریم اسدی امام جمعه خلخال در اولین خطبه نماز جمعه سال جدید که بعد از شیوع کرونا ویروس و وضعیت سفید شهرستان خلخال در این هفته در مصلای حضرت امام خامنه‌ای خلخال برگزار شد گفت: شیوع کرونا ویروس موجب شد که جهانیان ضعف و زبونی آمریکا و اروپا را به نظاره نشستند.

وی افزود: کرونا ویروس و همه‌گیری آن باعث شد تا قدرت‌های پوشالی همچون آمریکا و اروپا که از قدرت خداوند غافل بودند در مقابل کرونا ویروس به زانو دربیایند و با تمامی فناوری‌ها و پیشرفتی که ادعا داشتند نتوانستند هیچ اقدام مثبی برای ملت خود انجام دهند.
امام جمعه شهرستان خلخال بیان کرد: زبونی آنان در دنیا به همه ثابت شد و در مقابل در کشورمان با تلاش همه مسؤولان نظام، پیگیری‌های موکد رهبر معظم انقلاب، بسیج و سپاه و نیروهای نظامی و انتظامی و مخصوصا وزارت بهداشت، این بیماری در قاب کنترل مجموعه پزشکی قرار گرفت.

وی ادامه داد: انشاءالله در آینده‌ای نزدیک شاهد تولید دارویی برای مبارزه با این ویروس همه‌گیر در کشور به دست دانشمندان توانمند داخلی خواهیم بود.

اسدی با اشاره به ماه مبارک رمضان و لزوم توجه و دستگیری از نیازمندان و ایتام گفت: در ماه میهمانی خدا نیازمندان واقعی، ایتام و محرومان و افرادی که با شیوع کرونا درگیر مشکلات شده‌اند نباید در جامعه به فراموشی سپرده شوند.

امام جمعه خلخال اذعان داشت: شیوع کرونا باعث شد که برخی از کشورهای غیر اسلامی و سران آنان از مردم خود بخواهند تا به دعا و تضرع روی آورند و در برخی از کشورها که سال‌ها ندای اذان از آنان پخش نشده بود از مساجد وکلیساها اذان پخش شد.

وی به فتوای رهبر معظم انقلاب در خصوص پیشگیری و رعایت همه جانبه از سوی مردم در مبارزه با کرونا ویروس اشاره کرد و گفت: پیام مقام معظم رهبری قطعا باید نقشه راهی برای حرکت مسؤولان و مردم در جهت پیشگیری از این بیماری باشد.


خروج