1398/11/18

عصر شعر انقلاب در پارس آباد برگزار شد

عصر شعر انقلاب ویژه گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان پارس آباد برگزار شد.

عصر شعر انقلاب در پارس آباد برگزار شد

عصر شعر انقلاب ویژه گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، شامگاه امروز با عنوان میثاق با فجر در شهرستان پارس آباد برگزار شد.

در این ویژه برنامه، تجلیل از شاعران و نویسندگان کتاب با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون بسیج هنرمندان و انجمن شعر و ادب با حضور شعرا و مسؤولان در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارس آباد برگزار شد.

مجتبی هاتف در این مراسم ضمن تبریک ایام الله دهه فجر به توصیف رشادت‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت و اظهار کرد: از جمله خصوصیات شهید سپهبد، حاج قاسم سلیمانی،  ولایت‌مداری، مردم‌داری و استکبارستیزی بود.

وی افزود: پس از انقلاب اسلامی تحولی شگرف در ادبیات ایران و استان به‌وقوع پیوست و عناصر شعری را که در دوران طاغوت به فراموشی سپرده شده بود پررنگ‌تر شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارس آباد تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57، جریانی به نام ادبیات انقلاب به وجود آمد که این ادبیات متاثر از حال و هوای روزهای انقلاب و دوران 8 سال دفاع مقدس بود.

هاتف گفت: شعر، شناسنامه ملی و جهانی ما است و باید با معنا و مفهوم و ارزش همراه باشد تا بتواند به جایگاه واقعی خود برسد.

گفتنی است در این مراسم، شاعران به سرودن اشعار خود با موضوع انقلاب وطلوع فجر و رشادت‌های فرمانده جبهه مقاومت پرداختند و در ادامه از فتح الله پناهی، نویسنده کتاب قار گولوش و بهزاد رهنما، نویسنده کتاب وطن آندم تجلیل به‌عمل آمد.


خروج