1398/11/17

اهدای ۱۰۰ سری جهیزیه ایرانی به نوعروسان خلخال

فرمانده سپاه شهرستان خلخال گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر ۱۰۰ سری جهیزیه ایرانی به نوعروسان خلخال اهدا شد.

اهدای ۱۰۰ سری جهیزیه ایرانی به نوعروسان خلخال

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل،جهانبخش عطایی بعد از ظهر امروز در مراسم اهداء جهیزیه به نوعروسان خلخالی، اظهار کرد: در دهه مبارک فجر ۱۰۰ نوعروس خلخالی با کالاهای ایرانی زندگی خود را آغاز می‌کنند.

وی افزود: اقلام تهیه شده همه از کالاهای تولید داخل کشور بوده که این کالاها از لحاظ کیفیت مرغوب‌تر از جنس‌های مشابه خارجی است.

فرمانده سپاه خلخال ادامه داد: کالای ایرانی باید توسط همه هم‌وطنان پاس داشته شود که با این کار به رونق اقتصاد کشور کمک می‌شود.

عطایی تصریح کرد: جهیزیه تهیه شده برای نوعروسان به همت بسیج سازندگی، خیرین و بنیاد برکت بود که امروز توزیع شده و ارزش ریالی آن‌ها بیش از ۶ میلیارد ریال برآورد می‌شود.

وی گفت: هدف از این طرح، تسهیل در امر ازدواج و حمایت از زوج های جوانی است که به خاطر جهیزیه هنوز نتوانسته‌اند زندگی مشترک خود را آغاز کنند که این طرح از دو سال پیش در شهرستان خلخال آغاز شده است.

ازدواج آسان از توصیه‌های بزرگان دین است

حجت‌الاسلام کریم اسدی، امام جمعه خلخال نیز در این مراسم اظهار کرد: توصیه به ازدواج آسان از فرمایشات پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) است.

وی افزود: امروز سپاه پاسداران به برکت انقلاب اسلامی در هر حوزه که قدم برداشته، با برکت بوده و این برکت امروز در زندگی جوانانی حاصل شده که منتظر آغاز زندگی خود بودند.

امام جمعه خلخال بسترسازی برای ازدواج آسان را یادآور شده و گفت: هر چه قدر هزینه‌های آغاز زندگی مشترک برای جوانان آسان‌تر باشد، حفظ چهارچوب خانواده پس از ازدواج هم راحت‌تر خواهد بود.

وی بیان کرد: این اقدامات و پیگیری‌های بسیج سازندگی برای حل مشکلات جوانان، بسیار به‌جا و در شأن انقلاب اسلامی بوده و شایسته قدردانی است.

منبع: فارس


خروج