امام جمعه خلخال:

سخنان رئیس‌جمهوری در سازمان ملل منطبق با سیاست‌های کلی نظام است

امام جمعه خلخال گفت: سخنان اخیر رئیس‌جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل متحد منطبق با سیاست‌های کلی نظام اسلامی و در امتداد خواسته مقام معظم رهبری از مسئولان است.

سخنان رئیس‌جمهوری در سازمان ملل منطبق با سیاست‌های کلی نظام است

حجت‌الاسلام کریم اسدی در خطبه‌های نماز جمعه خلخال افزود: منصفانه باید گفت سخنان اقای روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل در شان کشور و مردم اسلامی ایران و  بر اساس حکمت و مصلحت بود.

وی با بیان اینکه تاریخ جانیان جهان را به هر طریق رسوا خواهد کرد، گفت: ایستادگی و مقاومت در مقابل همه جنایت‌های جانیان در دوران دفاع مقدس درس بزرگی برای نسل امروزی جامعه در مقابله با جنگ اقتصادی دشمن و گذراز این برهه سخت مالی است.

خطیب جمعه خلخال با تاکید بر اینکه با تلاش و تدبیر و مشروط بر ایستادگی و مقاومت مردم با اندکی صبر وحوصله می‌توان بر همه مشکلات اقتصادی امروزی جامعه غلبه کرد، افزود: یکی از درس‌های بسیار قابل توجه هشت سال دفاع مقدس سپردن کارها به جوانان آن روز در حل مشکلات جنگ و غلبه بر دشمن تا دندان مسلح و مورد حمایت همه‌جانبه ابرقدرت‌هاست و امروز نیز تکیه بر نیروی جوان بسیاری از مشکلات اقتصادی جامعه را برطرف خواهد کرد.

اسدی گفت: زمانی که موشک ،توپ،تانک ،هواپیما و انواع سلاح‌های پیشرفته نتوانست بر اراده آهنین مردم ایران غلبه کند بزرگ‌نمایی مشکلات اقتصادی از سوی دشمنان نظام نیز

نمی‌تواند بر اراده راستین ملت ایران اثرگذار باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود ظرفیت‌ها و قابلیت‌‍‌‍‌های بی‌شمار گردشگری در خلخال از جمله واقع شدن منطقه بسیار زیبای آق‌داغ با تنوع زیست محیطی منحصر به فرد در این شهرستان گفت: متاسفانه با وجود این جاذبه‌ها خلخال همچنان فاقد زیرساخت‌های گردشگری مناسب برای جلب توجه گردشگران به این منطقه و بهره بردن از مزایای این موهبت الهی و استعدادهای خدادادی است.

او اضافه کرد: توسعه گردشگری این منطقه نیازمند ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در کنار احداث و راه‌اندازی مراکز تفریحی و رفاهی برای گردشگران با استفاده از اعتبارات خاص دولتی است.

وی با اشاره به  سفر اعضای فراکسیون گردشگری مجلس به خلخال و آگاهی آنها از مسائل و مشکلات گردشگری منطقه از تخصیص ۱۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری این شهرستان تقدیر کرد.

حجت‌الاسلام اسدی اظهار داشت: انتظار از مسئولان گردشگری مرکز استان و کشور تخصیص اعتبارات ویژه گردشگری به این منطقه در جهت ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز و افزایش میل و رغبت گردشگران برای سفر به این شهرستان و افزایش زمان ماندگاری مسافران در آن است.


خروج