امام جمعه بیله سوار:

اخلاق مداری و معنویت باید در راس امور باشد

امام جمعه شهرستان بیله سوار گفت: اخلاق مداری و معنویت باید در راس امور باشد.

اخلاق مداری و معنویت باید در راس امور باشد

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل به نقل از فارس،حجت الاسلام اصغر جدائی در همایش تبیین بیانیه گام دوم انقلاب که صبح امروز در این شهرستان برگزار گردید اظهار کرد: یکی از راه‌های تحقق بیانیه گام دوم انقلاب حضور فعالان کانون‌های مساجد می‌باشد که در بحث گسترش اخلاق و معنویت گام دوم انقلاب راهگشا بوده و مساجد نیز پایه هستند.

وی افزود: در بحث اخلاق و معنویت لازم است ما نیز اخلاق خویش را بهبود ببخشیم تا صحبت‌هایمان در مکان‌های مختلف تاثیرگذار باشد. اگر روحانیت به تهذیب نفس خویش اهمیت ندهد و به معنویت کم توجهی کند منبرش نیز موثر نخواهد بود، لذا اخلاق و معنویت باید در راس امور روحانیون قرار بگیرد.

امام جمعه شهرستان بیله سوار با اشاره به تحولات در دنیای مدرن خاطر نشان کرد: ما مسجدی‌ها باید قبول کنیم که دنیای امروز به شدت متحول شده لیکن باید در روش‌هایمان تجدید نظر کنیم.

جدائی گفت: یکی از جوانان در فضای مجازی به بنده پیام داده است که وقتی در مسجد با تلفن همراه‌ام قرآن می‌خوانم به من اعتراض می‌کنند، این که جوانی اهل مسجد باشد و قرآن بخواند این خیلی ارزشمند است، امروزه خیلی از مومنین برای قرائت قرآن و دعا‌ها از نرم افراز‌هایی استفاده می‌کنند که در تلفن همراه شان نصب شده است که نباید با دین به صورت سلیقه‌ای برخورد کنیم.

امام جمعه شهرستان بیله سوار ادامه داد: بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب باید بحث اخلاق‌مداری و معنویت در راس امور باشد زیرا دلی که سیاه و سرشار از ظلمات است، نمی‌تواند مرکز تابش معنویت باشد.


خروج