امام جمعه بیله سوار

سادگی سین هشتم سفره‌های نوروز باشد

امام جمعه اردبیل با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص مساله مهم ازدواج گفت: باید در موضوع ازدواج کار فرهنگی جدی‌ای را شروع کنیم، بهترین نوع ازدواج از نظر زمانی، ازدواج بهنگام است.

سادگی سین هشتم سفره‌های نوروز باشد

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل ،حجت الاسلام اصغر جدائی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان بیله سوار با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با مداحان اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیرشان برای مداحان به مساله بسیار مهم ازدواج دیرهنگام اشاره فرمودند که شایسته توجه جامعه ما به این نکته مهم است.

وی افزود: ازدواج همانطور که زود هنگامش آسیب‌های جدی به دنبال دارد، دیر هنگامش نیز مضرات و آسیب‌های جدی دارد که باید در این موضوع کار فرهنگی جدی‌ای را شروع کنیم. بهترین نوع ازدواج از نظر زمانی، ازدواج بهنگام است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بیله سوار ضمن لبیک به کمپین نوروز ساده که از طرف امام جمعه اردبیل مطرح شده است، بیان کرد: یکی از مباحثی که در متون دینی هم خیلی به آن سفارش گردیده، بحث پرهیز از اسراف، ریخت و پاش و بحث قناعت است.

امام جمعه اردبیل، گفت: با توجه به مشکلاتی که امروز در جامعه شاهد هستیم، شایسته و بایسته است که ما هم با مشارکت خودمان در امور اجتماعی و سیاسی، کشورمان را آباد کنیم.

وی گفت: امروز کمپین نوروز ساده را به تبعیت از نماینده محترم ولی فقیه در استان مطرح می‌کنم. اگر کمی دقت کنیم متوجه می‌شویم که خیلی از خریدهای شب عید، واقعا نیاز ضروری و مهم نیست. قدیم‌ها مردم در طول سال خرید لباس و امثال لباس‌شان کم بود؛ به این خاطر خریدهای این چنینی همه جمع شده و ایام عید انجام می‌شد ولی در دنیای امروز، این گونه نیست.

جدایی ادامه داد: در هر حال بدون تردید یکی از عوامل گرانی خود ما هستیم، وقتی جنسی گران بیامی‌شود، به‌جای این که از خریدش اجتناب کنیم به خرید بیشتر آن روی می‌آوریم در نتیجه طبیعی است که آن جنس گران می‌شود.

وی تصریح کرد: بنده ضمن تقدیر از درایت آیت الله عاملی به این کمپین لبیک گفته و از مردم شریف بیله سوار و مغان می‌خواهم سین هشتم سفره‌های امسال سادگی باشد. نوروز بی‌تکلف و ساده بار سنگینی از دوش مردم به خصوص اقشار کم در آمد جامعه خواهد کاست.

امام جمعه بیله سوار در ادامه بیان داشت: جمهوری آذربایجان یک کشور اسلامی و عاشق اهل بیت(ع) بوده و در واقع دومین کشور شیعه جهان است و هیچ شکی نداریم که در قضیه قره‌باغ به مردم این کشور ظلم فراوان شده است.

وی افزود: مردم آذربایجان قتل عام عزیزانشان را در حوداث تلخ مثل خوجالی فراموش نمی‌کنند، جنایت‌هایی که در خوجالی روی داده است برای ما بسیار اهمیت دارد.

امام جمعه بیله‌سوار تصریح کرد: روابط ما اصولا با همه کشورها بایستی طبق فرمایش مقام معظم رهبری، مستحکم و مستمر و دوستانه باشد، مگر این که کشوری دشمن ما باشد که در این صورت، دوستی و روابط معنایی ندارد.

جدائی ضمن تقدیر از عوامل اجرایی برگزاری همایش بزرگداشت صاحبان قلم و تجلیل از نویسندگان گفت: این دست اقدامات در حوزه کارهای فرهنگی بسیار ارزشمند و فاخر است. بنده وقتی تلاش، عشق و دغدغه عزیزان را در اجرای این برنامه با عظمت می‌دیدم واقعا خرسند می‌شدم؛ با تمام توانم از این برنامه‌ها حمایت می‌کنم و امیدوارم باز هم استمرار داشته باشد. از فرماندار محترم هم بابت حمایت‌هایشان تقدیر و تشکر می‌کنم .

وی ادامه داد: امیدواریم که به زودی همایش تجلیل از واقفین و خیرین را هم در بیله سوار برگزار کنیم. خیرین در بیله‌سوار کارهای بزرگی انجام داده‌اند که گاهی دیده نمی‌شود یا کم‌تر دیده می‌شود.

منبع: فارس


خروج