نمایش وحدت و مودت مسلمانان جهان در پیاده روی بزرگ اربعین

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان اردبیل گفت: پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی نمایش وحدت و انسجام مسلمانان جهان است.

نمایش وحدت و مودت مسلمانان جهان در پیاده روی بزرگ اربعین

حجت الاسلام میثم فیاضی در اردبیل اظهار کرد: یکی از سنت‌های دیرینه که ائمه اطهار(ع) بر آن تاکید داشته‌اند مشرف شدن به حرم ائمه معصومین(ع) بوده به طوری که حضرت امام حسن(ع) با پای پیاده  ۲۵ بار به مکه مکرمه و امام حسین (ع) نیز چندین بار به مکه مکرمه مشرف شدند.

وی افزود: براساس روایتی از امام حسن عسگری(ع) یکی از پنج نشانه مومن زیارت حرم مطهر امام حسین(ع) است.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل بیان کرد: زیارت سرور و سالار شهیدان  از چنان عظمت و قداستی برخوردار است که امام محمدباقر(ع) زیارت حرم مطهر امام حسین(ع) را زیارت عرش الهی می‌داند.

فیاضی گرامی‌داشت اربعین حسینی را از شعائر الهی دانست و گفت: در پیاده‌روی عظیم اربعین زائران حسینی از کشورهای مختلف جهان با تفکرات و مذاهب مختلف حضور می‌یابند که حاکی از عشق و محبت جهانیان به حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام از اجتماع بزرگ اربعین حسینی به شدت در هراس هستند، بیان کرد: اجتماع عظیم اربعین توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان در جهت ایجاد اختلاف و تفرقه در بین مسلمانان را خنثی می‌کند.

فیاضی با اشاره به پیام‌های اعتقادی، فکری، اجتماعی و سیاسی راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی، بیان کرد: راهپیمایی اربعین نمایشی بزرگ از وحدت، اتحاد و مودت مسلمانان جهان و نماد عزت اسلامی است.

وی بیان کرد: اراده خداوند بر زنده ماندن نهضت حسینی است چرا که نهضت حسینی نهضت الهی بوده و آن حضرت هر چه داشت در راه خداوند عطا کرد.


خروج