یادواره شهدای والفجر ۸در اردبیل برگزار شد

همزمان با هفته دفاع مقدس یادواره شهدای والفجر 8 و یگان دریایی لشگر 31 عاشورا در حسینه ثارالله سپاه اردبیل برگزار شد.

یادواره شهدای والفجر ۸در اردبیل برگزار شد

به گزارش شواری هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل ،در این مراسم که با حضور خانواده‌های شهدای عملیات والفجر 8 اردبیل و آذربایجان شرقی حضور داشتند، مداحی و شعرخوانی شده و حاضران با نثار فاتحه و صلوات یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.
در این مراسم فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در سخنانی با اشاره به اینکه هر یک از شهدای ما سند زنده حقانیت نظام جمهوری اسلامی هستند، اظهار کرد: ما شکست سریالی دشمن را در عرصه‌های مختلف شاهد هستیم و باید هوشیار باشیم که ما هر قدم به جلو برمی‌داریم دشمن 100 قدم به عقب می‌رود.
سردار جلیل بابازاده خاطرنشان کرد: دشمن بعد از جنگ تحمیلی هشت ساله همواره درصدد ایجاد تفرقه و اختلاف در بین ملت ایران بوده اما امروز می‌بینیم که در همه کشورها این استکبار است که شکست خورده و وجهه خود را در مجامع بین‌المللی از دست داده است.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات والفجر 8 و یگان دریایی لشگر 31 عاشورا بیان کرد: دفاع مقدس یادآور رشادت‌ها و دلاوری‌های قافله شهدایی است که امروز ما آزادی و حریت کشور مدیون خون پاک آنان هستیم.
فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل 3400 شهید استان اردبیل را انسان‌هایی پاک و مخلص در راه خدا اعلام کرد و گفت: این شهدا در شرایط سخت انقلاب اسلامی و جنگ هشت ساله با لبیک به ندای هل من ناصر ینصرنی بنیانگذار انقلاب اسلامی به جبهه‌ها تاختند و اجازه ندادند وجبی از خاک دشمن به دست بیگانگان و نامحرمان بیفتد.
بابازاده شدت عصبانیت دشمنان کوردل را ترور شخصت‌های علمی، نظامی و ... ایران دانست و بیان کرد: منافقان کوردل و کج فهم همواره درصدد ضربه زدن به ایران هستند، اما ما شاهد هستیم که دشمن گرچه در جنگ روانی توانسته است پیشروی داشته باشد اما در عرصه جنگ نظامی چیزی در بساط ندارد و شکست خورده است.
وی با اشاره به شائبه حذف نام شهدا از کوی و برزن گفت: منافقان همواره در ایام جنگ آب در آسیاب دشمن ریخته و علیه کشور توطئه‌چینی می‌کردند و امروز هرکس که اندیشه و نقشه حذف نام شهدا و جانبازان را از کوچه‌ها و گذرها دارد ادامه دهنده راه این منافقان است و باید با جدیت با آنها برخورد شود.
فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با گرامیداشت یاد و خاطره شهید حسین گنجگاهی شهید شاخص عملیات والفجر 8 تصریح کرد: همه شهدای ما از جمله شهید شاپور برزگر، شهید یسری، شهید مهدی باکری و ... چشم و چراغ این ملت هستند و همین شهدا هستند که راه ماندگاری و عزت را برای ما نشان دادند.
در این مراسم مداحی شده و خانواده‌های شهدای حاضر در یادواره به یاد مظلومیت شهدای عملیات والفجر 8 و غواصان شهید اروندرود اشک ماتم ریختند.


خروج