رئیس هیات فقهی حقوقی اوقاف و امور خیریه کشور:

شبکه تبلیغی کشور باید در مسئله نشر فرهنگ وقف مشارکت کند

حجت الاسلام روحانی نژاد، گفت: جامعه فرهیختگان، خیر اندیشان، علما و شبکه تبلیغی کشور به ویژه محافل مذهبی باید در مسئله نشر فرهنگ وقف مشارکت کند تا بتوانیم شاهد رشد کیفی در مسئله وقف برای رفع مشکلات جامعه باشیم.

شبکه تبلیغی کشور باید در مسئله نشر فرهنگ وقف مشارکت کند

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل ،حجت الاسلام حسین روحانی نژاد امروز (19 اسفندماه) در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل در سالن اجتماع دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل گفت: مسئله وقف در حوزه فرهنگ دینی جامعه ما در تاریخ جا افتاده است اما در برخی از دوران مورد غفلت و کوتاهی قرار گرفته تا اینکه موجب نارضایتی و بدبینی نسبت به این مسئله در جامعه ایجاد شده که امروز باید با تمام توان تلاش کنیم تا اشتباهات گذشته جبران شود.

 رئیس هیات فقهی حقوقی اوقاف و امور خیریه کشور، تصریح کرد: در مسئله مبنای دینی و اسلامی وقف نیز از هزار سال گذشته تاکنون 195 کتاب مرجع برای مسئله وقف نگارش شده است یا بخشی از مسئله فقهی را به وقف اختصاص داده اند که نشان می دهد باید در خصوص این مسئله توجه ویژه ای شود.

 این مقام مسئول، یادآور شد: جامعه فرهیختگان، خیر اندیشان، علما و شبکه تبلیغی کشور به ویژه محافل مذهبی باید در مسئله نشر فرهنگ وقف مشارکت کند تا بتوانیم شاهد رشد کیفی در مسئله وقف برای رفع مشکلات جامعه باشیم.

 وی، عنوان کرد: همچنان که در کشور پدیده های زمین خواری، کوه خواری، دریا خواری داریم در مسئله وقف نیز موقوفه خواری نیز داریم که همینطور گفته شد بیش از 5 هزار هکتار از زمین های موقوفه اردبیل سنددار شده و این کار بزرگی است البته این مسئله در کشور پیگیری می شود تا موقوفات از موقوفه خواری در امان باشد.

 حجت الاسلام روحانی نژاد، افزود: با مبارزه قهری و ورود دستگاه های اجرایی، دستگاه قضایی و پلیس نمیتوان در مقابل این پدیده ایستاد و باید تلاش شود تا با ایجاد مقدمات فرهنگی و فرهنگ سازی بتوانیم بستر مناسبی برای احیای فرهنگ وقف در کشور ایجاد کنیم.

 رئیس هیات فقهی حقوقی اوقاف و امور خیریه کشور، خاطر نشان کرد: اطعام فقرا، حل مشکلات افراد بی سرپرست و بسیاری از مشکلات جامعه با مسئله وقف حل می شود و نیات واقفان خیر اندیش در طول زمان نشان می دهد که می توانیم مشکلات جامعه را مسئله وقف حل کنیم.

منبع: شبستان


خروج