اردبیل در سوگ حضرت زهرا(س) غرق در عزا و ماتم شد

همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) سراسر اردبیل غرق در ماتم و عزا شد.

اردبیل در سوگ حضرت زهرا(س) غرق در عزا و ماتم شد

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل، همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) سراسر اردبیل غرق در ماتم و عزا شد و مراسم عزاداری در جای جای اردبیل برپا شده است.

پرچم‌های عزاداری در حسینیه‌ها، تکایا، مساجد و خیابان‌های اردبیل برافراشته شده و مراسم مداحی و سینه‌زنی به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) پا برجا شده است.

امروز اردبیل حال و هوای معوی خاصی داشت و مردم با حضور در مساجد، حسینیه‌ها و تکایا در شهادت حضرت زهرا(س) به سوگ و ماتم نشستند.

اردبیلی‌ها امروز پیراهن سیاه بر تن کرده و به عزاداری پرداختند و در سوگ شهادت حضرت زهرا(س) اشک ریخته و عزاداری کردند.

امروز علاوه بر مرکز اردبیل در جای جای استان، شهرها و بخش‌ها و روستاها مراسم عزاداری پابرجا بود و همگان در شهادت حضرت زهرا(س) به سوگ و ماتم نشستند.

پخش احسان و نذری در سالگرد شهادت حضرت زهرا(س)

یکی از رسم‌های دیرین در استان اردبیل پخش احسان و نذری در سالروز شهادت این بانوی دو عالم است و این رسم در نقاط مختلف استان پابرجاست.

هر یک از خانو‌اده‌هایی که احسان داشتند برای عزاداران احسان و نذری آماده‌ کردند و کودکان در کنار خانواده‌هایشان پیراهن سیاه بر تن پوشیده و به همراه خانواده‌هایشان به سوگ و ماتم نشستند.

ایستگاه‌های صلواتی در مراسم مختلف  عزاداری در اردبیل راه‌اندازی شده بود و در روز سالروز شهادت حصرت زهرا(س) اردبیل غرق در عزاو  ماتم شده و حال و هوای خاصی داشت.

منبع: تسنیم


خروج