آیت الله جنتی در همایش تبیین دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی

نیازمند بازشناسی امام خمینی (ره) هستیم

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: انقلاب ما از جنس انقلاب انبیا الهی است که امام راحل، پیامبر گونه در صحنه حاضر شد و با نگاه توحیدی و توجه به قیامت این انقلاب به پیروزی رسید. از این جهت انقلاب اسلامی با سایر انقلاب های معاصر متفاوت است.

نیازمند بازشناسی امام خمینی (ره) هستیم

آیت الله احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری و دبیر شورای نگهبان در بیست و هفتمین همایش هادیان و مسئولان سیاسی سپاه که با هدف تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد، با اشاره به این که وجه تمایز انقلاب اسلامی با سایر انقلاب های و حرکت های انقلابی معاصر جنبه توحیدی و نگاه به آخرت است، اظهار داشت: امام خمینی(ره) بر مبنای توحید و آخرت در تداوم نهضت انبیاء الهی انقلاب اسلامی را رهبری کرد و برای شناخت درست این مسئله باید امام را به درستی شناخت.
وی با بیان این که پیشنهاد دایر کردن کرسی امام شناسی و ایجاد رشته شناخت امام خمینی(ره)و ضرورت آن را سال ها قبل داده است امام هنوز به این پیشنهاد ترتیب اثر داده نشده، افزود: وجود چنین رشته ای در دانشگاه ها و در حوزه های علمیه الزامی است و آن زمان که این رشته دایر شود تازه خواهیم فهمید که چه ابعاد مهمی از زندگی امام خمینی(ره) وجود دارد که به آن نپرداختیم.
آیت الله جنتی در ادامه به مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیشنهاد داد که در دانشگاه ها و مراکز علمی خود رشته امام شناسی را راه اندازی کنند.
وی افزود: من همواره به چهل حدیث امام خمینی(ره) و صحیفه ایشان مراجعه می کنم و می بینم که در هر بار مراجعه و با وجود این که با این دو کتاب انس دارم باز هم مطالب جدیدی در این کتاب ها است که این خود نشانه عظمت امام است.
دبیر شورای نگهبان در ادامه در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی با تاکید بر این که انقلاب اسلامی و نظام جهوری اسلامی خدمت های فراوانی به مردم کرده است، افزود: یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایثار، روحیه از خودگذشتگی و توجه به آخرت برای آبادانی دنیا است که در هیچ جای دیگری وجود ندارد و تنها می توان در انقلاب اسلامی به عنوان تداوم نهضت انبیا این را دید.
رئیس مجلس خبرگان رهبری با شااره به فتنه های گذشته و پیش روی انقلاب اسلامی بر تمرکز دشمن روی تضعیف اعتقادات و باورهای دینی مردم در ای فتنه ها تاکید کرد و افزود: اگرچه امروز مشکلات معیشتی وجود دراد که این مشکلات هم شکل جهانی داشته، اما دشمنان ما مثل آمریکا، غربی ها و عربستان روی این مسئله متمرکز شده اند که به وسیله این مشکلات ارزش ها و مسائلی مثل حجاب و دین را مورد هجمه رواین خود قرار دهند و امروز میدان جنگ همینجاست و رزمندگان انقلاب باید رد این مسئله وارد میدان شوند.
وی با تاکید بر این که پذیرندگان دعوت انبیا مردم عادی و قشرهای ضعیف بوده اند، ادامه داد: نباید گذاشت پابرهنگان که به فرموده امام راحل ولی نعمت مسئولان هستند به خاطر مشکلات معیشتی از انقلاب ناامید شوند، انتظار می رود همه نیروهیا انقلاب وارد میدان شوند و یا این فتنه ها مبارزه کنند که امید انقلاب هم به همین انقلاب است.
دبیر شورای نگهبان در ادامه با اشاره به برخوردهای اخیر با مفسدان اقتصادی افزود: امروز که مردم می بینند که دارند با مفسدین برخورد می کنند و این برخوردها ادامه دارد و اموال نامشروع  بسیاری به نفع کشور مصادره می شود که حجم آن هر روز بیشتر می شود، این اموال باید به نفع قشر ضعیف جامعه مصادره و برای آن ها هزینه شود.
وی در پایان تاکید کرد: انقلاب اسلامی دو نیاز اساسی دارد که می تواند حلال سایر مشکلات کشور هم بشود، یکی شناخت دقیق امام خمینی(ره) و دوم تربیت نیروهای در تراز انقلاب اسلامی و انسان سازی، تا آینده و تداوم انقلاب تضمین شود.

منبع: سایت بصیرت


خروج