1398/08/13

بازتاب راهپيمايي یوم الله 13 آبان در رسانه هاي جهان

راهپيمايي یوم الله 13 آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در ایران، مورد توجه رسانه هاي بين المللي قرار گرفت و بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی داشت.

بازتاب راهپيمايي یوم الله 13 آبان در رسانه هاي جهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، مراسم سيزده آبان که در مقابل لانه جاسوسي، «سفارت سابق آمريكا در تهران» و همچنين در ساير استان ها با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد، در سانه های خارجی بازتاب گسترده ای داشت.

خبرگزاري فرانسه نوشت: عده زيادي امروز به خيابان هاي تهران و ساير شهرها آمدند فريادهاي مرگ بر آمريكا سر دادند و مراسم چهلمين سالگرد تسخير لانه جاسوسي آمريكا را اجرا كردند.

هاآرتص نوشت: ايرانيان در سالروز تسخير سفارت آمريكا در ايران فريادهاي مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسرائيل را سر دادند و در خيابان ها آمدند.

رويترز نيز خبري را به اين راهپيمايي اختصاص داد و نوشت مردم ايران امروز به خيابان ها آمدند و بار ديگر شعارهاي مرگ بر آمريكا سر دادند و چهلمين سالگرد تسخير سفارت آمريكا در ايران را گرامي داشتند.

يورونيوز هم در خبر خود نوشت: تلويزيون ايران خيابان هاي پر از جمعيت تهران را نشان داد. مردم ايران به خيابان ها آمدند و در چهلمين سالگرد تسخير لانه جاسوسي آمريكا شعارهاي مرگ بر آمريكا سر دادند.

اسپوتنيك هم نوشت: معترضان ايراني پس از گذشت چهل سال بار ديگر در تهران و شهرهاي بسيار ديگر به خيابان آمدند و شعارهاي مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسرائيل سر دادند.

در خبر آسوشيتدپرس هم آمده است خيابان هاي تهران و شهرهاي ديگر مملو از جوانان و نوجواناني شد كه فرياد مرگ بر آمريكا سر دادند و در تهران مقابل سفارت سابق آمريكا در ايران تجمع كردند.

عرب نيوز نيز مراسم امروز را پوشش داد و خبري را به اين راه پيمايي اختصاص داد.

روزنامه هاي نيويورك تايمز نيز در گزارشي به حضور پرشور مردم در اين مراسم پرداخت. در اين گزارش شعارهاي مردم و جزئيات اين روز باشكوه آورده شده است.

واشنگتن پست نيز خبري را به اين راهپيمايي اختصاص داد و به بيان جزييات اين مراسم و شعارهايي كه مردم در اين روز سر دادند، پرداخت.

مالاي ميل در خبري به پوشش راهپيمايي 13 آبان پرداخت. در اين خبر آمده است كه امروز هزاران نفر در ايران فرياد مرگ بر آمريكا سر داد.

پايگاه خبري صدي البلد با انتشار ويديويي نوشت كه هزاران ايراني در چهلمين سالگرد تسخير سفارت آمريكا در تهران راهپيمايي كردند.

اين پايگاه خبري نوشت: هزاران راهپيمايي كننده در اين مراسم پلاكاردهايي در دست داشتند كه شعارهايي عليه آمريكا و انگليس در آنها نوشته شده بود.

پايگاه خبري الفجر در اين باره نوشت: راهپيمايي ضدآمريكايي در تهران در سالگرد تسخير سفارت واشنگتن.

اين پايگاه خبري در ادامه نوشت: امروز دوشنبه و در چهلمين سالگرد تسخير سفارت آمريكا در تهران راهپيمايي كنندگان ايراني به خيابان ها آمدند.

شبكه روسيا اليوم با انتشار ويديويي نوشت: راهپيمايي چهلمين سالگرد تسخير سفارت آمريكا در تهران برگزار شد.

اين شبكه همچنين نوشت كه امروز دوشنبه مراسم چهلمين سالگرد تسخير سفارت آمريكا در تهران برگزار شد و ده ها نفر در مقابل ساختمان اين سفارت تجمع كردند.

شبكه روسيا اليوم همچنين تصاويري از ديوارنوشته هايي كه بر روي ساختمان اين سفارت نوشته شده است منتشر كرد.

خبرگزاري الغدپرس نيز در اين رابطه نوشت: ايران چهلمين سالگرد تسخير سفارت آمريكا در تهران را جشن گرفت.

اين خبرگزاري همچنين نوشت كه امروز مصادف با سالگرد وضع تحريم عليه ايران از سوي دونالد ترامپ بعد از خروج وي از برجام است.

روزنامه الراي نيز در تيتري مشابه در اين باره نوشت: ايران مراسم چهلمين سالگرد تسخير سفارت آمريكا در تهران را برگزار كرد.

 


خروج