نماینده ولی فقیه در استان اردبیل:

فضای مجازی عین حقیقت است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: فضای مجازی، تنها عنوان مجازی دارد و این فضا عین حقیقت است.

فضای مجازی عین حقیقت است

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل ،آیت الله سید حسن عاملی در آئین اختتامیه اولین دوره همایش فعالان فضای مجازی استان اردبیل، اظهار کرد: فضای مجازی، تنها عنوان مجازی دارد و این فضا عین حقیقت است.

وی افزود: در فضای مجازی شاهد وسعت عجیبی هستیم؛ باید در این فضا ورود کرده و با بصیرت و تفکر اقدام کنیم؛ امروز یک فضای حقیقی داریم که ضوابط و اصول بر آن حاکم است و یک فضای مجازی که هیچ اصول و ضوابطی بر آن حاکم نیست، در فضای مجازی هیچ ناظر و مسؤولی نیست و این موجب ایجاد فضای بی‌بندوباری است.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: به وجود آمدن این بستر موجب می‌شود که هر کس جدای اینکه بالغ باشد یا نباشد به هر محتوای مثبت و منفی دسترسی داشته باشد؛ حالا در این فضا اگر ما حضور موثر نداشته باشیم آثار مخرب آن خیلی برای جامعه مضر خواهد بود.

وی گفت: ما باید در این فضا باشیم؛ وقتی رهبری می‌فرمایند که اگر رهبر نبودم مسؤولیت فضای مجازی را بر عهده می‌گرفتم یعنی یکی از مهم‌ترین فضاهای موجود، فضای مجازی است.

عاملی تصریح کرد: ما همچون لرزه‌نگار، باید هر ارتعاشی را تحت نظر داشته باشیم و رصد کنیم که ذهن مردم را به کدام سمت و سو هدایت می‌کنند تا عکس‌العمل مناسب داشته باشیم؛ بنا به تکلیف باید در فضای مجازی حاضر باشیم و از تمامی منافع ملت ایران دفاع کنیم.


خروج