امام جمعه بیله‌سوار مطرح کرد

لزوم تشریح توانایی‌ها و دستاوردهای 40ساله انقلاب در جامعه

امام جمعه بیله‌سوار با تاکید بر لزوم حفظ و تقویت انقلاب اسلامی، گفت: همگی باید تلاش کنیم و نگذاریم که انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد و تشریح توانایی‌های نظام و دستاوردهای 40ساله انقلاب برای این منظور ضروری است.

لزوم تشریح توانایی‌ها و دستاوردهای 40ساله انقلاب در جامعه

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل به نقل از فارس،حجت الاسلام اصغر جدائی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان بیله‌سوار با اشاره به دیدار رئیس بانک مرکزی با رهبر انقلاب،به تبیین تاکیدات مقام معظم رهبری در این دیدار پرداخت و گفت: مقام معظم رهبری به رئیس بانک مرکزی دستور دادند؛ برای تقویت ارزش پول ملی و رعایت استقلال بانک مرکزی جدیت بیشتری داشته باشند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در دیدار با خبرگان هم از پول ملی و قدرت خرید مردم به عنوان یکی از عناصر اقتدار اقتصادی کشور یاد کرده بودند ولی متاسفانه بی‌مبالاتی و سیاست‌های غلط برخی افراد سبب شد ارزش پول ملی ما روز به روز تنزل پیدا کند.

جدائی با بیان اینکه تورم مهم‌ترین عاملی است که موجب کاهش ارزش پول ملی می شود، تصریح کرد: وقتی ۲۸ هزار میلیارد دلار ارز دولتی به وارد کننده‌های کالاهای اساسی و مهم داده می شود و عده‌ای از آنها جنس وارداتی خود را به قیمت ارز آزاد می‌فروشند و میلیاردها دلار یک شبه سود می‌کنند، معلوم است که تورم ایجاد می شود.

امام جمعه شهرستان بیله سوار همچنین با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با جمعی از خانواده‌های محترم شهدا تصریح کرد: رهبری در این دیدار به احتمال توطئه دشمن در سال ۹۸ اشاره کردند و همچنین در سخنرانی‌های گذشته خودشان فرموده بودند؛ ما نقشه دشمن را کاملا می‌دانیم چیست،«مثلث شوم‌» فشار اقتصادی، فشار روانی و فشار عملی ‌و از همین رو همه باید مراقب اوضاع و اطرافمان باشیم. دشمن می‌خواهد از بعضی افراد بی‌بصیرت و ظاهر‌بین سوءاستفاده کرده و آشوب درست کند.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی مهم‌ترین مساله؛ حفظ هوشیاری و بیداری، همدردی با مردم و اقشار ضعیف، تاکید بر حفظ وحدت و انسجام داخلی، تشریح نقشه‌های دشمن و تشریح توانایی‌های نظام و دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب می‌باشد.

جدائی تاکید کرد: ملت بزرگ ایران اسلامی برای شکل‌گیری و بقای این انقلاب از جان و مال خود گذشتند و امروز باید برای حفظ، تقویت و آفت‌زدایی از آن همگی تلاش کنیم و نگذاریم که انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد.

وی در ادامه با انتقاد از وضعیت خودروهای ساخت داخل و صنعت خودروسازی اظهار داشت: در این چند ماه گذشته، خودروسازان به انحای مختلف امتحان‌های بدی را پس داده و ثابت کردند که اصلا به فکر مردم نیستند، آنها به‌صورت بی‌رحمانه، مردمی را که تحت فشار زندگی قرار گرفته بودند در منگنه بیشتر قرار داده و بی‌رحمی خودشان را به اکمال رساندند، خاطرات تلخ این روزهای سخت را هرگز فراموش نخواهیم کرد، خودروسازان به‌خاطر هدف قرار دادن سود خودشان  از چشم مردم افتادند.

خطیب نماز جمعه شهرستان بیله سوار، ادامه داد: ای کاش مردم ما به حدی از رشد و بالندگی برسند که خرید خودرو را تحریم کنند تا خودروسازان این همه از نیاز مردم سوءاستفاده نکنند. امروز دیگر به یقین رسیدیم که بخشی از درآمد خودروسازان نامشروع و حرام است . از دستگاه قضاء انتظار داریم که با صلابت و قاطعیت به میدان بیایند و خودروسازان فرصت طلب، سودجو و گران‌فروش را به سزای اعمال‌شان برساند. کارهای خودروسازان به قدری مضحک و تنگ‌نظرانه است که  آبروی خودشان را برده‌اند.

جدائی با تاکید بر لزوم برخورد با کاستی ها در این حوزه ،اذعان کرد: این حرکت ها و اقدام وقیحانه تا کی ادامه خواهد داشت ؟ مسؤولان مربوطه تا کی می خواهند تماشاگر باشند؟مسؤولی که به جای اقدام جهادی و انقلابی فقط تماشاگر باشد باید از مقامات بالاتر مدال بی‌خاصیتی و بی‌عرضگی بگیرند.واقعا این‌ها از تنفر و انزجار مردم عزیزمان، خبر ندارند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بیله سوار با تسلیت سالروز شهادت آیت الله مفتح به روز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و افزود: وحدت حوزه و دانشگاه مساله مهمی است و مسؤولان حوزه و دانشگاه باید این وحدت را تعمیق و توسعه ببخشند.

وی ادامه داد: این وحدت برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی و دستیابی به الگوهای سبک زندگی اسلامی - ایرانی ضروری است.همچنین برای رسیدن به علوم انسانی اسلامی، برای بومی‌سازی اینترنت و تقویت جنبش نرم افزاری، روزآمد‌سازی علوم حوزه‌های علمیه و اسلامی‌سازی درس‌های دانشگاه‌ها، وحدت حوزه و دانشگاه بسیار حائز اهمیت بوده و امری واجب و اساسی است.

امام جمعه بیله سوار، بیان داشت: خوشبختانه بعد از گذشت چندین دهه بوی معنویت از دانشگاه آزاد اسلامی استشمام می‌شود هر چند هنوز مشکلات زیادی داریم اما تغییر و تحول مثبت در دانشگاه‌های آزاد اسلامی با حضور نیروهای مومن و ارزشی، بسیار امید آفرین و نشاط انگیز شده است. در دانشگاه‌های ما باید به ارزش‌های اخلاقی و معنوی توجه بیشتر، بهتر و عمیق‌تری داشته باشند تا محل ظهور و بروز استعدادهای جوانان عزیزمان باشد.

جدائی به ولادت امام حسن عسگری نیز اشاره کرد و گفت:دوران امام عسگری(ع) دوران سختی بود، پر از بدعت، فساد و ظلم و با این وجود امام دست از مبارزه علیه حکام ظالم برنداشت. امیدوارم تا سازمان تبلیغات اسلامی، برنامه باشکوهی در شان مردم بیله سوار در این روز بزرگ بر پا کند.


خروج