فرماندار شهرستان سرعین:

افتتاح بیش از ۳۴ پروژه همزمان با دهه فجر در سرعین

فرماندار شهرستان سرعین گفت: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در شهر سرعین، ۲۸ پروژه عمرانی و ۶ پروژه اقتصادی افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

افتتاح بیش از ۳۴ پروژه همزمان با دهه فجر در سرعین

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل ، حسن حسن‌پور امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه از افتتاح ۳۴ پروژه عمرانی و اقتصادی در دهه فجر خبر داد و اظهار کرد: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در شهر سرعین، ۲۸ پروژه عمرانی و ۶ پروژه اقتصادی به همت بخش خصوصی افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: برای ۲۸ پروژه عمرانی ذکر شده اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان هزینه شده است و بخش خصوصی نیز در ۶ پروژه اقتصادی خود بیش از ۷ میلیارد تومان هزینه کرده‌اند.

فرماندار سرعین با اشاره به وجود بیش از ۲۰۰ اقامتگاه در سرعین، تصریح کرد: استان اردبیل مقام سوم فراوانی مراکز اقامتی را در کشور دارد و مرکزیت این اقامتگاه‌ها در شهر سرعین می‌باشد.

حسن‌پور با بیان اینکه پس از انقلاب خدمات بی‌نظیری در شهرستان سرعین صورت گرفته است، گفت: قبل از انقلاب سرعین در حد یک روستا بود که تنها به برق دسترسی داشت، اما حالا به برکت نظام اسلامی، شهرستان سرعین با وجود زیرساخت‌های بسیار به ایران کوچک تبدیل شده است.

وی افزود: شهرستان سرعین شامل، ۳ شهر و ۲۶ روستا می‌باشد و در حال حاضر تمامی روستا‌ها گام‌های مثبتی به سوی گردشگری برداشته‌اند که امیدواریم برنامه‌ها تاثیرگذاری مناسب در جهت جذب و تثبیت گردشگر در روستا‌ها نیز داشته باشند.

فرماندار سرعین از تامین تمامی زیرساخت‌های رفاهی در شهرستان سرعین پس از انقلاب خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر به برکت انقلاب تمامی زیرساخت‌ها از جمله آب، برق، گاز و ارتباطات در این شهرستان، روستا‌ها و بخش‌ها تامین شده است که در حوزه دستاورد علمی نیز می‌توانیم به رشد سواد عمومی از ۲۵ درصد به ۹۷ درصد پس از انقلاب اشاره کنیم.

حسن‌پور در رابطه با جشنواره زمستان بیدار نیز گفت: ما در این جشنواره اهداف محلی و نشاط اجتماعی را نیز دنبال می‌کردیم و به اذعان اهالی شهر این جشنواره تاثیرات مثبتی در جذب گردشگر داشته است، اما باید فعالیت‌های بیشتر و موثرتری را در آینده صورت دهیم.

وی ضمن دعوت از بخش خصوصی جهت سرمایه‌گذاری افزود: شاهد برخی کمبود‌ها همچون سالن آمفی تئاتر، سالن همایش و هتل پنج ستاره در شهرستان سرعین هستیم و امیدواریم که با همت بخش خصوصی این امکانات را نیز به شهرستان سرعین اضافه کنیم.


خروج