همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی

پروژه‌های عمرانی و اقتصادی در مشگین‌شهر به بهره‌برداری می‌رسد

فرماندار شهرستان مشگین شهر گفت: ده‌ها پروژه عمرانی و اقتصادی در چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی در مشگین‌شهر افتتاح می‌شود.

پروژه‌های عمرانی و اقتصادی در مشگین‌شهر به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل ، اکبر صمدی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و همزمان با ایام الله دهه فجر ده‌ها پروژه عمرانی و اقتصادی در شهرستان مشگین شهر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: امسال در هفته دولت بیش از ۷۰ پروژه عمرانی و طرح اقتصادی با اعتباری بالغ بر ۶۳۰ میلیارد ریال در مناطق مختلف این شهرستان به بهره‌برداری رسیده است.

فرماندار مشگین شهر گفت: در سال‌های اخیر گام‌های بلندی جهت توسعه این شهرستان از جمله در حوزه گردشگری برداشته شده و مشگین‌شهر به عنوان یکی از ۶ شهر هدف گردشگری در کشور انتخاب شده است.

صمدی اظهار داشت: در جریان سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، شهرستان مشگین شهر به عنوان پایلوت طبیعت‌گردی در ایران معرفی شده است.

وی با بیان اینکه محور اصلی توسعه این شهرستان گردشگری است، تشریح کرد: حفظ، احیاء و نگهداری آثار تاریخی و باستانی یکی از اولویت‌های اصلی فرمانداری می‌باشد.

فرماندار مشگین‌شهر از تصویب اجرای طرح پوشش سقف محوطه باستانی «شَهَریِری» در سازمان مرکزی خبر داد و گفت: عملیات اجرایی موزه مشگین‌شهر به عنوان بزرگترین موزه استان و ساماندهی مجموعه تاریخی کهنه قلعه در حال اجرا است.
منبع: فارس


خروج