منو اصلی

پر بازدیدترین ها

1397/6/31 شنبه

قم در سالروز شهادت امام زین العابدین(ع) به سوگ نشست

شهر مقدس قم در سالروز شهادت پیشوای چهارم شیعیان، پیام رسان کربلا، سید الساجدین، امام زین العابدین(ع) با برگزاری آیین های مختلف سوگواری، غرق در عزا و ماتم شده است.
1397/7/1 يكشنبه

اجتماع بزرگ مردمی حماسه حسینی قیام خمینی برگزار شد

اجتماع بزرگ مردمی حماسه حسینی قیام خمینی با حضور گسترده مردم و علما و فضلای حوزوی برگزار شد.
1397/7/1 يكشنبه

آشنایی با دفاع مقدس یک ضرورت است/تحریم ها در برابر روحیه زینبی نقش برآب خواهد شد

مدیر حوزه های علمیه گفت: آشنایی با دفاع مقدس یک ضرورت است و باید بازدید از نمایشگاه دفاع مقدس در برنامه فرهنگی مدارس، دانشگاه ها و حوزه های علمیه قرار بگیرد.
1397/6/31 شنبه

ترامپ آرزوی ملاقات با مسئولان ایران را به گور خواهد برد

امام جمعه قم گفت: دشمن که آرزوی ملاقات و مذاکره با ما را دارد بداند نه مسئولان ما چنین اجازه‌ای دارد و نه ملت ایرا اجازه آن را می‌دهد و آرزوی ملاقات را بر دل ترامپ خواهند گذاشت.
1397/7/1 يكشنبه

حادثه اهواز بشارت ضعف تروریست ها و اربابان آنها بود

آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید درپیامی ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی اهواز، بیان کرده است: این حادثه بشارت ضعف و زبونی این افراد تروریست و اربابان آنها ، آمریکا و صهیونیست و بعضی از حکام دست نشانده منطقه ‌ای آنها بود.
1397/4/16 شنبه
در نشست خبری همایش سیره امام رضا(ع) آموزه‌ها و کارکردها مطرح شد
برگزاری همایش «سیره امام رضا(ع)، آموزه‌ها و کارکردها» در قم

رئیس دفتر نمایندگی بنیاد پژوهش‌‌های اسلامی آستان قدس رضوی از برگزاری همایش سیره امام رضا(ع) آموزه‌ها و کارکردها در در روز 24 تیرماه در سالن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی خبر داد.

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرسول هاجری ظهر امروز در نشست خبری همایش علمی سیره امام رضا(ع) آموزه‌ها و کارکردها در سالن جلسات دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم با اشاره به اهداف برگزاری همایش سیره امام رضا(ع) اظهار کرد: این همایش رویکرد علمی دارد و یک همایش فرهنگی و ترویجی نیست و انجمن‌های علمی حوزه در بخش علمی همایش مشارکت زیادی داشته اند.

وی ادامه داد: کسانی که در همایش سیره امام رضا(ع) در دو نوبت صبح و عصر خواهند کرد، گواهی کارگاهی معتبر می‌گیرند، دو نهاد دینی و علمی آستان قدس رضوی و حوزه علمیه قم در برگزاری همایش مشارکت دارند.

دبیر انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم افزود: دبیرخانه دائمی همایش سیره امام رضا(ع) پس از دهه کرامت راه اندازی می‌شود تا برای این همایش در طول سال برنامه ریزی شود و شاهد برگزاری آن به صورت همزمان در چند استان مختلف باشیم.

هاجری با اشاره به زمان برگزاری همایش سیره امام رضا(ع) اظهار کرد: رئیس بنیاد پژوهش‌های اسلامی رضوی در افتتاحیه این همایش حضور خواهد داشت و مدیران ارشد آستان قدس رضوی و حوزه علمیه قم برای شرکت در همایش دعوت شدند.

وی ادامه داد: 9 مقاله در موضوعات مختلف از جمله سبک زندگی امام رضا(ع)، مواجهه امام رضا(ع) با آسیب سازمان وکالت و عقل وحیانی در سیره امام رضا(ع) در همایش سیره امام رضا(ع) ارائه خواهد شد.

دبیر انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم افزود: نخستین اجلاسیه مدیران انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم و بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی طی روزهای 27، 28 و 29 تیرماه در دهه کرامت در مشهد برگزار خواهد شد.

نشر 300 اثر درباره سیره امام رضا(ع)

حجت‌الاسلام والمسلمین علی راد در بخش دیگری از نشست با اشاره به اهداف بنیاد پژوهش‌های اسلامی رضوی اظهار کرد: هدف این بنیاد ترویج فرهنگ اسلامی به خصوص فرهنگ امام رضا(ع) است. بنیاد در این راستا چندین گام را برداشته است، پژوهش و نشر300 اثر درباره شخصیت، سیره و فرهنگ امام رضا(ع) به زبان‌های مختلف توسط بنیاد پژوهش‌های اسلامی رضوی انجام شد.

وی ادامه داد: همایش علمی پژوهشی امام رضا(ع) و همایش‌های اینچنینی توسط یک گروه خاص در بنیاد پژوهش‌های اسلامی رضوی برنامه ریزی می‌شود، همچنین این بنیاد به صورت مستمر نشست تخصصی برگزار می‌کند.

رئیس دفتر نمایندگی بنیاد پژوهش‌‌های اسلامی آستان قدس رضوی در قم افزود: همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان در بهمن 97 برگزار خواهد شد، همچنین شاهد برگزاری همایش سیره امام رضا(ع) در روز 24 تیرماه در سالن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در شهر قم خواهیم بود.

راد با اشاره به اهداف برگزاری همایش سیره امام رضا(ع) اظهار کرد: این همایش ترویج گفتمان علمی در بین نخبگان نسبت به سیره امام رضا(ع) است و به دنبال این هستیم که فرهنگ رضوی را به یک چالش در نخبگان حوزوی تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: بازپژوهشی سیره رضوی را در همایش سیره امام رضا(ع) دنبال می‌کنیم و این سیره ظرفیت‌های متعددی دارد.

رئیس دفتر نمایندگی بنیاد پژوهش‌‌های اسلامی آستان قدس رضوی در قم افزود: امروزه بحث اطلاع رسانی و اهتمام به خبر در حوزه علم اثر اساسی دارد و نقش رسانه دیگر قابل انکار نیست.

وی خاطرنشان کرد کرد: نهادهایی از شهرهای اصفهان، تبریز و شیراز برای برگزاری همایش سیره امام رضا(ع) در دهه کرامت اعلام آمادگی کردند و به دنبال توسعه همایش در آینده هستیم.

اثر جامعی درباره سیره رضوی نداریم

حجت‌الاسلام و المسلمین حمید رضا مطهری در بخش پایانی نشست با اشاره به لزوم توجه به سیره رضوی اظهار کرد: جایگاه امام رضا(ع) بر همه مسلمانان مشخص است، ولی با این وجود هنوز اثری جامعی در خصوص سیره رضوی وجود ندارد که همه جانبه به زندگی امام رضا(ع) پرداخته باشد.

وی ادامه داد: رساندن فرهنگ رضوی به اقشار مختلف جامعه اهمیت زیادی دارد، در گذشته تصور می‌کردیم که کارهای جامعی در خصوص سیره امام رضا(ع) صورت نگرفته است، اما این گونه نبود و این نشان از غربت این امام معصوم دارد.

دبیر علمی همایش سیره امام رضا(ع) آموزه‌ها و کارکردها افزود: باید به دنبال کارهای جدید و همه جانبه در خصوص امام رضا(ع) با توجه به پیشینه باشیم و امیدواریم که همایش سیره امام رضا(ع) در دهه کرامت شروعی برای برگزاری همایش‌هایی در خصوص سیره رضوی در آینده باشد.

مطهری همایش سیره امام رضا(ع) را دارای دو پنل دانست و تصریح کرد: علاوه بر سخنرانی‌های مقدماتی همایش، در نخستین پنل مباحث کلامی و قرآنی و در پنل دوم مباحث سیاست و تاریخی بررسی می‌شود.

دبیر علمی همایش سیره امام رضا(ع) آموزه‌ها و کارکردها خاطرنشان کرد: افراد باید برای شرکت در این همایش به صورت اینترنتی یا حضوری ثبت نام کنند و همچنین پخش آنلاین اینترنتی همایش را از طریق اینترنت خواهیم داشت.


بيشتر

اطلاعیه ها و بیانیه ها

1397/6/15 پنجشنبه

حماسه 17 شهریور چون آذرخشی درتارک انقلاب درخشید

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم با صدور اطلاعیه ای آورده است که یوم الله هفدهم شهریور سال 1357 چون آذرخشی بر تارک انقلاب اسلامی درخشید.
1397/6/6 سه شنبه

تجلیل شهیدان رجایی و باهنر زنده نگه داشتن گفتمان انقلاب است

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم با صدور بیانیه ای اعلام کرد: تکریم و تجلیل از شهیدان عظیم الشان رجایی و باهنر زنده نگه داشتن گفتمان اصیل انقلاب اسلامی است.
1397/5/10 چهارشنبه

سی و هشت سال خدمتگزاری عرصۀ مناسبت های انقلاب اسلامی

سی و هشت سال خدمت بی منت در امر برگزاری مراسم ملی و عمومی و در عرصۀ گرامیداشت مناسبت های مذهبی و بزرگداشت ایام الله انقلاب اسلامی با حضور به موقع، انقلابی، یکپارچه ، وحدت بخش، امید آفرین و با عظمت مردم بصیر و لحظه شناس ایران اسلامی معنا و مفهوم پیدا می کند.

پیوندها

آلبوم تصاویر
صوت
فیلم

تقويم

<>
شيدسچپج
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

اوقات شرعي

True

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 20323
تعداد بازديد از سايت: 30928800
تعداد بازديد زيرپورتال: 31879
اين زيرپورتال امروز: 145
در امروز: 10272
اين صفحه امروز: 82
خانه | بازگشت |
Guest (SGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما