منو اصلی

پر بازدیدترین ها

1397/8/23 چهارشنبه

شفافیت لازمه مبارزه با رانت خواری و تحقق عدالت اقتصادی

امام جمعه قم گفت: شفافیت حد و مرزی ندارد، مگر در موارد بسیار خاصی همچون موضوعات امنیتی که شفافیت در آن لازم نیست، برای مبارزه با رانت خواری و تحقق عدالت اقتصادی در یک جامعه شفافیت یک مساله ضروری است.
1397/8/23 چهارشنبه

مبارزه با فساد اقتصادی مطالبه مردم است/ پیگیری حقوق های نجومی به نتیجه نرسید

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت با اشاره به مبارزه با فساد اقتصادی در کشور گفت: یکی از مطالبه‌های مردمی مبارزه با فساد اقتصادی در کشور است، البته قوه قضائیه اقداماتی در این خصوص انجام داده است.
1397/8/28 دوشنبه

توطئه دشمن در 13 آبان خنثی شد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم گفت: امسال دشمن طراحی کرده بود که از 13 آبان دوباره کشور را ناامن کند، اما با حضور مردم در صحنه این توطئه خنثی شد.
1397/8/23 چهارشنبه

مسلمانان مقابله با ظلم در یمن و فلسطین را از مجامع بین‌المللی مطالبه کنند

یکی از مراجع تقلید گفت: ملت مسلمان باید از مجامع بین المللی مقابله با ظلم در یمن، فلسطین و دیگر نقاط را مطالبه کنند.
1397/8/23 چهارشنبه

دیده بان شفافیت و عدالت به دنبال رفع فساد و شفافیت در کشور است

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت‌های دیده بان شفافیت و عدالت صرفا با کمک اعضای آن انجام می‌شود و به دنبال رفع فساد و شفافیت در کشور است.
1397/4/16 شنبه
در نشست خبری همایش سیره امام رضا(ع) آموزه‌ها و کارکردها مطرح شد
برگزاری همایش «سیره امام رضا(ع)، آموزه‌ها و کارکردها» در قم

رئیس دفتر نمایندگی بنیاد پژوهش‌‌های اسلامی آستان قدس رضوی از برگزاری همایش سیره امام رضا(ع) آموزه‌ها و کارکردها در در روز 24 تیرماه در سالن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی خبر داد.

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرسول هاجری ظهر امروز در نشست خبری همایش علمی سیره امام رضا(ع) آموزه‌ها و کارکردها در سالن جلسات دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم با اشاره به اهداف برگزاری همایش سیره امام رضا(ع) اظهار کرد: این همایش رویکرد علمی دارد و یک همایش فرهنگی و ترویجی نیست و انجمن‌های علمی حوزه در بخش علمی همایش مشارکت زیادی داشته اند.

وی ادامه داد: کسانی که در همایش سیره امام رضا(ع) در دو نوبت صبح و عصر خواهند کرد، گواهی کارگاهی معتبر می‌گیرند، دو نهاد دینی و علمی آستان قدس رضوی و حوزه علمیه قم در برگزاری همایش مشارکت دارند.

دبیر انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم افزود: دبیرخانه دائمی همایش سیره امام رضا(ع) پس از دهه کرامت راه اندازی می‌شود تا برای این همایش در طول سال برنامه ریزی شود و شاهد برگزاری آن به صورت همزمان در چند استان مختلف باشیم.

هاجری با اشاره به زمان برگزاری همایش سیره امام رضا(ع) اظهار کرد: رئیس بنیاد پژوهش‌های اسلامی رضوی در افتتاحیه این همایش حضور خواهد داشت و مدیران ارشد آستان قدس رضوی و حوزه علمیه قم برای شرکت در همایش دعوت شدند.

وی ادامه داد: 9 مقاله در موضوعات مختلف از جمله سبک زندگی امام رضا(ع)، مواجهه امام رضا(ع) با آسیب سازمان وکالت و عقل وحیانی در سیره امام رضا(ع) در همایش سیره امام رضا(ع) ارائه خواهد شد.

دبیر انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم افزود: نخستین اجلاسیه مدیران انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم و بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی طی روزهای 27، 28 و 29 تیرماه در دهه کرامت در مشهد برگزار خواهد شد.

نشر 300 اثر درباره سیره امام رضا(ع)

حجت‌الاسلام والمسلمین علی راد در بخش دیگری از نشست با اشاره به اهداف بنیاد پژوهش‌های اسلامی رضوی اظهار کرد: هدف این بنیاد ترویج فرهنگ اسلامی به خصوص فرهنگ امام رضا(ع) است. بنیاد در این راستا چندین گام را برداشته است، پژوهش و نشر300 اثر درباره شخصیت، سیره و فرهنگ امام رضا(ع) به زبان‌های مختلف توسط بنیاد پژوهش‌های اسلامی رضوی انجام شد.

وی ادامه داد: همایش علمی پژوهشی امام رضا(ع) و همایش‌های اینچنینی توسط یک گروه خاص در بنیاد پژوهش‌های اسلامی رضوی برنامه ریزی می‌شود، همچنین این بنیاد به صورت مستمر نشست تخصصی برگزار می‌کند.

رئیس دفتر نمایندگی بنیاد پژوهش‌‌های اسلامی آستان قدس رضوی در قم افزود: همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان در بهمن 97 برگزار خواهد شد، همچنین شاهد برگزاری همایش سیره امام رضا(ع) در روز 24 تیرماه در سالن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در شهر قم خواهیم بود.

راد با اشاره به اهداف برگزاری همایش سیره امام رضا(ع) اظهار کرد: این همایش ترویج گفتمان علمی در بین نخبگان نسبت به سیره امام رضا(ع) است و به دنبال این هستیم که فرهنگ رضوی را به یک چالش در نخبگان حوزوی تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: بازپژوهشی سیره رضوی را در همایش سیره امام رضا(ع) دنبال می‌کنیم و این سیره ظرفیت‌های متعددی دارد.

رئیس دفتر نمایندگی بنیاد پژوهش‌‌های اسلامی آستان قدس رضوی در قم افزود: امروزه بحث اطلاع رسانی و اهتمام به خبر در حوزه علم اثر اساسی دارد و نقش رسانه دیگر قابل انکار نیست.

وی خاطرنشان کرد کرد: نهادهایی از شهرهای اصفهان، تبریز و شیراز برای برگزاری همایش سیره امام رضا(ع) در دهه کرامت اعلام آمادگی کردند و به دنبال توسعه همایش در آینده هستیم.

اثر جامعی درباره سیره رضوی نداریم

حجت‌الاسلام و المسلمین حمید رضا مطهری در بخش پایانی نشست با اشاره به لزوم توجه به سیره رضوی اظهار کرد: جایگاه امام رضا(ع) بر همه مسلمانان مشخص است، ولی با این وجود هنوز اثری جامعی در خصوص سیره رضوی وجود ندارد که همه جانبه به زندگی امام رضا(ع) پرداخته باشد.

وی ادامه داد: رساندن فرهنگ رضوی به اقشار مختلف جامعه اهمیت زیادی دارد، در گذشته تصور می‌کردیم که کارهای جامعی در خصوص سیره امام رضا(ع) صورت نگرفته است، اما این گونه نبود و این نشان از غربت این امام معصوم دارد.

دبیر علمی همایش سیره امام رضا(ع) آموزه‌ها و کارکردها افزود: باید به دنبال کارهای جدید و همه جانبه در خصوص امام رضا(ع) با توجه به پیشینه باشیم و امیدواریم که همایش سیره امام رضا(ع) در دهه کرامت شروعی برای برگزاری همایش‌هایی در خصوص سیره رضوی در آینده باشد.

مطهری همایش سیره امام رضا(ع) را دارای دو پنل دانست و تصریح کرد: علاوه بر سخنرانی‌های مقدماتی همایش، در نخستین پنل مباحث کلامی و قرآنی و در پنل دوم مباحث سیاست و تاریخی بررسی می‌شود.

دبیر علمی همایش سیره امام رضا(ع) آموزه‌ها و کارکردها خاطرنشان کرد: افراد باید برای شرکت در این همایش به صورت اینترنتی یا حضوری ثبت نام کنند و همچنین پخش آنلاین اینترنتی همایش را از طریق اینترنت خواهیم داشت.


بيشتر

اطلاعیه ها و بیانیه ها

1397/8/13 يكشنبه

تشکر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از حضور انقلابی و تماشایی مردم شریف قم در تظاهرات یوم الله 13 آبان

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان از استثنائی‌ترین حضور گسترده و پرشور تمامی اقشار مردم متدیّن و زمان‌شناس قم در یوم الله 13 آبان سال 97 تقدیر کرد.
1397/8/10 پنجشنبه

دعوت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم برای حضور در راهپیمایی یوم الله 13 آبان

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم در اطلاعیه ای از عموم مردم متدین و ولایتمدار این استان برای حضوری باشکوه در راهپیمایی یوم الله 13 آبان دعوت به عمل آورد.
1397/6/15 پنجشنبه

حماسه 17 شهریور چون آذرخشی درتارک انقلاب درخشید

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم با صدور اطلاعیه ای آورده است که یوم الله هفدهم شهریور سال 1357 چون آذرخشی بر تارک انقلاب اسلامی درخشید.
1397/6/6 سه شنبه

تجلیل شهیدان رجایی و باهنر زنده نگه داشتن گفتمان انقلاب است

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم با صدور بیانیه ای اعلام کرد: تکریم و تجلیل از شهیدان عظیم الشان رجایی و باهنر زنده نگه داشتن گفتمان اصیل انقلاب اسلامی است.
1397/5/10 چهارشنبه

سی و هشت سال خدمتگزاری عرصۀ مناسبت های انقلاب اسلامی

سی و هشت سال خدمت بی منت در امر برگزاری مراسم ملی و عمومی و در عرصۀ گرامیداشت مناسبت های مذهبی و بزرگداشت ایام الله انقلاب اسلامی با حضور به موقع، انقلابی، یکپارچه ، وحدت بخش، امید آفرین و با عظمت مردم بصیر و لحظه شناس ایران اسلامی معنا و مفهوم پیدا می کند.

پیوندها

آلبوم تصاویر
صوت
فیلم

تقويم

<>
شيدسچپج
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

اوقات شرعي

True

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 22977
تعداد بازديد از سايت: 31586159
تعداد بازديد زيرپورتال: 35849
اين زيرپورتال امروز: 23
در امروز: 1742
اين صفحه امروز: 7
خانه | بازگشت |
Guest (SGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما