1399/04/21

امام جمعه خلخال: بی توجهی مردم عامل خیز دوباره کرونا در کشور است

امام جمعه خلخال گفت: بی‌توجهی و سهل‌انگاری مردم به مسائل بهداشتی عامل اصلی تشدید کرونا و افزایش آمار مبتلایان به این ویروس در سطح کشور ،استان و منطقه است.

امام جمعه خلخال: بی توجهی مردم عامل خیز دوباره کرونا در کشور است

حجت الاسلام کریم اسدی در خطبه های نماز جمعه خلخال افزود: با توجه به توصیه و تاکید دین اسلام به رعایت مسائل بهداشت فردی از سوی مسلمانان، هرگونه بی‌توجهی به موضوع کرونا،   کوتاهی در انجام  وظایف شرعی و تهدید سلامت عموم مردم است .

خطیب جمعه خلخال بیان کرد: مجالس ختم و عروسی ابتلا به کرونا را تشدید کرده و برگزاری چنین مجالسی بدون توجه به پروتکل‌های بهداشتی بی توجهی به مسائل دینی و شرعی است.

وی با توصیه به استفاده الزامی از ماسک ،شستن مرتب دستها با صابون و رعایت فاصله اجتماعی در همه فعالیت‌های روزانه به عنوان سه عامل اصلی پیشگیرانه از کرونا اظهارداشت: همانطور که مردم با فرهنک خلخال در مسائل دینی ، مذهبی و فرهنگی زبانزد بوده اند انتظار می‌رود در  رعایت و توجه به این موارد نیز شایسته عمل کنند.

امام جمعه خلخال با تقدیر از سفرهای متعدد استاندار اردبیل به این شهرستان و بررسی مسائل و مشکلات این منطقه گفت: با تلاش و پیگیری‌های نماینده عالی دولت در این استان 300 میلیارد ریال اعتبار خاص برای ادامه عملیات اجرایی راه خلخال به منجیل تخصیص یافته است.

وی مسوولیت پذیری و خدمت‌گذاری به مردم در وضعیت فعلی اقتصادی کشور را افتخاری بزرگ اعلام کرد و افزود:انتظار از مردم درک وضعیت اقتصادی و شرایط سخت ناشی از تحریم‌های ظالمانه خارجی است.


خروج