1399/07/12

ولایتمداری، سِرِّ قیام حسینی است

امام جمعه شهرستان نیر گفت: با توجه به رشد منفی جمعیت و پایین بودن نرخ باروری، لازم است مسؤولان کشور و دست‌اندرکاران امر در این زمینه تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کنند.

ولایتمداری، سِرِّ قیام حسینی است

حجت الاسلام آیت نعمتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان نیر رشد منفی جمعیت را یادآور شد و اظهار کرد: ایران یکی از پرسرعت‌ترین کشورهای دنیا در روند پیر شدن است و با توجه به پایین بودن نرخ باروری لازم است مسؤولان کشور و دست‌اندرکاران امر در این زمینه تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کنند.

وی با بیان اینکه فرزندان ما در آینده از داشتن اقوام محروم خواهند بود، تصریح کرد: در این میان اخبار مربوط به سند 2030 نیز به نگرانی‌های امروز بیش از پیش افزوده است.

امام جمعه شهرستان نیر به روز جهانی کودک اشاره کرد و بیان داشت: اجرای محتوای سند 2030 در برخی مهدکودک‌ها نگران کننده است چراکه سند 2030 به هر شکل و شمایلی که اجراء شود ناقض استقلال کشور است.

وی اذعان داشت: سبک زندگی معیوب و ویرانگر و فاسد غربی نمی‌تواند به آرمان‌های اسلام و انقلاب ما وارد شود و مسؤولان وزارت آموزش و پرورش باید مواظب مکر و نفوذ دشمنان باشند.

مدافعین امنیت قهرمانان اصلی کشور هستند

امام جمعه شهرستان نیز در بخش دیگری از سخنان خود به هفته نیروی انتظامی نیز اشاره کرد و گفت: مدافعین امنیت قهرمانان واقعی کشور هستند چرا که امنیت مهمترین عامل زندگی پایدار است و این نیروهای مخلص با ایثار خود، آرامش و امنیت را در کشور برقرار می‌کنند.

وی تصریح کرد: امنیت ما در سراسر کشور با وجود کشوهای ناامن در منطقه به خصوص در حوزه قاچاق و مسائل مذهبی، مدیون  ایثار نیروهای انتظامی است.

ولایتمداری، سِرِّ قیام حسینی است/ مردم زیارت اربعین بخوانند

نعمتی با اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی اذعان داشت: ولایتمداری سِرِّ قیام حسینی است.

وی با اشاره به همایش عظیم پیاده روی اربعین بیان کرد: امسال به خاطر شرایط بیماری کرونا، عاشقان حضرت سیدالشهداء(ع) از زیارت اربعین محروم شده‌اند و ویروس کرونا مانع از رفع دلتنگی است، با این حال عزاداران و شیفتگان امام حسین(ع) بهتر است به خواندن زیارت عاشورا و زیارت اربعین تداوم کنند.

امام جمعه شهرستان نیر به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این خصوص اشاره کرد و گفت: امر ولایی مقام عظمای ولایت برای رفتن به راهپیمایی اربعین  فقط متوقف به صلاحدید مسؤولان ستاد ملی کرونا است و  همه ما باید در این خصوص تابع  و تسلیم باشیم.

وی از زائرین اربعین حسینی خواست تا هزینه سفر خود را در قالب بسته‌های معیشتی و کمک به اقشار مستضعف جامعه هزینه کنند.

نعمتی تاکید کرد: مسؤولان کشور حواسشان جمع باشد و با حضور میدانی در روستاها پیگیر مشکلات مردم مناطق مختلف باشند تا رضای الهی را کسب کنند.

قره باغ خاک اسلام است

وی در ادامه با اشاره به مناقشه جمهوری آذربایجان و ارمنستان اظهار کرد: در مناقشه اخیر ردپای رژیم صهیونیستی مشاهده می‌شود و بیشترین سود را استکبار جهانی به ویژه اسرائیل غاصب می‌برد.

وی قره باغ را خاک اسلام دانست و افزود: بهتر است کشورهای منطقه برای پایان دادن به این مناقشه، با میانجی‌گری و فراخواندن به مذاکره مانع فوران شعله‌های خانمان‌سوز جنگ شوند.

وی در پایان سخنان خود ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطر شهدا از فرماندار و مسؤولان سپاه شهرستان نیر، جهت برگزاری برنامه‌های تاثیرگذار در هفته دفاع مقدس و راه اندازی میز خدمت و جلسه شورای اداری در کورائیم قدردانی کرد.


خروج